Strona Olsztynka

Dni Olsztynka 2018
Dodano: 26-06-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 2189
grafika
Galerie:
grafika
Dodano: 29-06-2018
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 61
grafika
Dodano: 29-06-2018
Promocja Gminy
Ilość fotografii: 65

W miniony weekend tj. 22-24.06.2018 roku mieszkańcy Olsztynka oraz licznie przybyli goście świętowali obchody dni miasta. Tegoroczne Dni Olsztynka rozpoczęły się tradycyjnie od wspaniałej wielobarwnej parady, w której uczestniczyli mieszkańcy, goście m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego, przedstawiciele Powiatu Olsztyńskiego, delegacje zagraniczne z zaprzyjaźnionych miast Ostercappeln (Niemcy), Strӓgnӓs (Szwecja) oraz Felsőzsolca (Węgry), szkoły, instytucje, kluby, firmy z gminy oraz pasjonaci motoryzacji. Uroczystości rozpoczęły się przed olsztyneckim ratuszem od oficjalnego przekazania klucza do bram miasta przez Burmistrza Olsztynka Artura Wrochnę - Wielkiej Ochmistrzyni, która na czas trzydniowego święta w mieście objęła władzę. W rolę tej postaci wcieliła się Katarzyna Waluk - Dyrektor MDK-u w Olsztynku, który przy współpracy z Urzędem Miejskim przygotował dużo atrakcji i czuwał nad ich prawidłowym przebiegiem.

Wieczorem odbyły się koncerty, w tym występ zespołu Solid Rock. Gwiazdą wieczoru była Maryla Rodowicz, swoimi przebojami uświetniła obchody miasta. W sobotę 23 czerwca od rana wędkarze rywalizowali w zawodach o Puchar Burmistrza Olsztynka. Po południu odbyły się pokazy muzyczne oraz sportowe zaprezentowane przez mieszkańców Olsztynka. Odbyły się m. in. wyścig rowerowy dla dzieci Tour de Olsztynek oraz wyczekiwany przez wszystkie panie Olsztynecki Bieg w Szpilkach. Jak co roku odbył się również bieg o Puchar Burmistrza Olsztynka, który przyciągną biegaczy z całego województwa oraz Polski. Mieszkańców rozbawił do łez swoim programem Kabaret Jurki. Na scenie wystąpił również Teatr Taneczny Rada, który zachwycił swoim występem widzów. Wieczorem Rycerze z „Konwentu Św. Piotra" zaprezentowali pokaz walk, który przyciągnął dużo obserwatorów. Sobota zakończyła się pokazem fajerwerków oraz wideo dyskoteką, której uczestnicy bawili się do niedzielnych godzin porannych.

W niedzielę trzeciego dnia kończącego obchody święta dnia miasta odbyły się występy dzieci i młodzieży aktywnie działających w Miejskim Domu Kultury, zaprezentowały one na scenie swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Niedzielne popołudnie mieszkańcom umilił występ zespołu Mitra. Po koncercie zespołu mieszkańcy mieli okazję wspierać i kibicować Polskiej Reprezentacji podczas meczu z Kolumbią w olsztyneckiej strefie kibica. Na koniec obchodów dni miasta odbył się koncert zespołu Weekend, który został poprzedzony krótkim występem Olsztyńskiej grupy artystycznej Wiedźmuchy.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 06-10-2018   Justyna Balicka
Liczba zdjęć: 14