Strona Olsztynka

MŁODZIEŻOWY FESTIWAL FILMOWY 2014
Wprowadzono: 07-07-2017  Promocja Gminy

Otwieramy drugą edycję Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń.

Sukces ubiegłorocznej imprezy zachęcił pomysłodawców do organizacji jej następnej odsłony.  Festiwal umożliwia młodym ludziom przedstawienie świata bliskiego ich doświadczeniom i obserwacjom, w różnej formie i konwencji za pomocą kamery czy telefonu komórkowego.

Festiwal, którego temat przewodni to Moja przestrzeń, adresowany jest do młodych mieszkańców naszego regionu. Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności, uwrażliwienie na problemy codziennego świata i sytuację młodego człowieka w świecie. Przedmiotem konkursu są krótkie filmy (do 10 minut), w których autorzy opiszą: rzeczywistość szkoły, domu, rodziny, grupy koleżeńskiej, otoczenia. Najciekawsze filmy zostaną nagrodzone. Pula tegorocznych nagród wynosi 3000 złotych.

W Olsztynku znajduje się lokalne kino „Grunwald” z długą historią i szczególnym klimatem, jednym słowem kino z „duszą”,. W tym wyjątkowym miejscu odbędzie się 24 października 2014r. Gala Filmowa, podczas której zostaną zaprezentowane, ocenione przez jury i widzów, zgłoszone projekty filmowe. W ramach Festiwalu organizatorzy planują również spotkania z twórcami, przeprowadzenie przez profesjonalistów masterclass, w tym na temat technologii 3D.

Patronami Festiwalu są: Filmoteka Szkolna, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Kino Studyjne Awangarda 2 w Olsztynie.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.olsztynek.pl w zakładce MFF Moja przestrzeń oraz www.zamek.edu.pl w zakładce edukacja filmowa.

Film i formularz zgłoszeniowy należy wysłać pod adres:

Miejski Dom Kultury

ul. Chopina 29

11-05 Olsztynek

 

Osoby do kontaktu:

Robert Waraksa

Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku

tel.: 502 719 990

e-mail: r_waraksa@wp.pl

Magdalena Rudnicka

Opiekun Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Olsztynku

tel.: 501 629 005

e-mail: magrudnicka@o2.pl

ikonka fb
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 06-10-2018   Justyna Balicka
Liczba zdjęć: 14