Strona Olsztynka

MŁODZIEŻOWY FESTIWAL FILMOWY W OLSZTYNKU
Wprowadzono: 07-07-2017  Promocja Gminy

Okazja do przedstawienia swojej wizji świata. Świata bliskiego naszym doświadczeniom
i obserwacjom, w różnej formie i konwencji za pomocą kamery czy telefonu komórkowego. Taką możliwość stwarzają organizatorzy Młodzieżowego Festiwalu Filmowego w Olsztynku.

Konkurs, którego temat przewodni to „Moja przestrzeń”, adresowany jest do młodych mieszkańców naszego regionu. Celem konkursu jest inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności, uwrażliwienie na problemy codziennego świata i sytuację młodego człowieka w świecie. Przedmiotem konkursu są krótkie filmy (do 5 minut), w których autorzy opiszą: rzeczywistość szkoły, domu, rodziny, grupy koleżeńskiej, otoczenia. Zgłoszenia można przesyłać do 20 października 2013 roku na adres Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku. Najciekawsze filmy zostaną nagrodzone. Autor zwycięskiego projektu otrzyma 1000 zł nagrody.

W Olsztynku znajduje się lokalne kino „Grunwald”  z długą historią i szczególnym klimatem, jednym słowem kino z „duszą”,. W tym wyjątkowym miejscu odbędzie się 25 października 2013r. Gala Filmowa, podczas której zostaną zaprezentowane jak najszerszej publiczności, ocenione przez jury i widzów, zgłoszone projekty filmowe. W ramach festiwalu organizatorzy planują również spotkania z twórcami, prowadzone przez profesjonalistów warsztaty filmowe, w tym na temat modnej technologii 3D.

Idea zorganizowania festiwalu w naszym regionie zrodziła się podczas III Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie w 2012r. Uświadomiliśmy sobie, że w naszym województwie brakuje imprezy, podczas której młodzi ludzie będą mogli zaprezentować w formie etiudy filmowej, świat bliski swoim doświadczeniom i obserwacjom – mówi Magdalena Rudnicka, opiekun Dyskusyjnego Klubu Filmowego przy Zespole Szkół w Olsztynku. 

 

Osoby do kontaktu:

Robert Waraksa

Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku

tel.: 502 719 990

e-mail: r_waraksa@wp.pl

Magdalena Rudnicka

Opiekun Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Olsztynku

tel.: 501 629 005

e-mail: magrudnicka@o2.pl

ikonka fb
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 06-10-2018   Justyna Balicka
Liczba zdjęć: 14