Strona Olsztynka

Centrum logistyczne Zalando Lounge wyróżnione nagrodą Top Inwestycje 2018
Dodano: 04-10-2018 | Promocja Gminy | wyświetleń: 342
grafika

Podczas uroczystej gali wieńczącej pierwszy dzień obrad V Wschodniego Kongresu Gospodarczego zostały wręczone statuetki i wyróżnienia najlepszym inwestycjom i najlepszym pracodawcom województw Polski Wschodniej za rok 2018. Wśród najlepszych inwestycji znalazła się Centrum dystrybucyjne Zalando Lounge w Ameryce a statuetkę z rąk kapituły odebrał burmistrz Olsztynka Artur Wrochna wspólnie z przedstawicielami inwestora.

Celem konkursu TOP Inwestycje Polski Wschodniej 2018 jest wyróżnienie najlepszych inwestycji w regionie, wskazanie ich skali oraz prorozwojowego efektu dla gospodarki i mieszkańców pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego. Swoje typy wskazała Rada Konsultacyjna plebiscytu, specjalnie wyróżnienie przyznali także internauci.

Gmina Olsztynek otrzymała nagrodę za stworzenie dogodnych warunków dla budowy centrum dystrybucyjnego Zalando Lounge w Ameryce oraz dla firmy Hillwood Polska za budowę centrum dystrybucyjnego w Olsztynku, największej tego typu inwestycji w regionie.

W regionie zostanie utworzonych około 500 miejsc pracy w środkowej fazie inwestycji. Centrum logistyczne będzie miało powierzchnię 130 000 metrów kwadratowych. Budowa centrum logistycznego Zalando Lounge rozpoczęła się w lutym 2018 roku. Jego dalszy rozwój został powierzony firmie Hillwood, zajmującej się budową oraz nabywaniem wysokiej jakości nieruchomości komercyjnych w całej Europie i Ameryce Północnej. Rozpoczęcie działalności obiektu planowane jest na początek 2019 roku.

W ramach przedsięwzięcia zostanie również przebudowany węzeł drogi ekspresowej S51 oraz wybudowana nowa linia energetyczna do zasilania obiektu.

Z 15 milionami użytkowników z 12 krajów Europy, Zalando Lounge jest jednym z wiodących klubów zakupowych w Europie. Oferuje ekskluzywny dostęp do 2500 marek z rabatami do 75 procent. Zalando Lounge uzupełnia Zalando Fashion Store o wyjątkowe czasowe promocje, które są szczególnie interesujące dla klientów lubiących ekskluzywne marki i poszukujących okazji cenowych.

Zródło: Portal Samorządowy Fot. PTWP

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
1
2
3
4
5
6
Róg obrazka 1 Róg obrazka 2
grafika
Róg obrazka 3 Róg obrazka 4

Wprowadzono: 06-10-2018   Justyna Balicka
Liczba zdjęć: 14